Būsto paskola

Būsto paskolos suteikiamos žemės sklypui įsigyti, būstui įsigyti, būstui statyti, įrengti, remontuoti, rekonstruoti arba būsto kreditui refinansuoti.

 

·  Kredito suma – suteiksime būsto kreditą  iki 85  % įsigyjamo būsto vertės arba kainos (mažesnės iš jų).

· Išankstinis kredito grąžinimas – palankios sąlygos grąžinant kreditą ar jo dalį prieš kredito sutartyje numatytą terminą kredito sutartyje nustatyta tvarka.

 

·  Minimali suma – 10 000 EUR

· Kredito grąžinimo užtikrinimas – nekilnojamojo turto hipoteka. Įkeičiamas turtas turi būti įvertintas unijai priimtinų nepriklausomų turto vertintojų.

 

·  Kredito terminas – iki 30 metų,

 

· Įkeičiamo turto draudimas – įkeičiamas turtas turi būti apdraustas unijai priimtinoje draudimo bendrovėje.

 

· Palūkanų norma – kintama palūkanų norma, kurią sudaro kintama palūkanų bazė Euribor, kintanti kas 6 mėnesius (jei Euribor reikšmė yra neigiama, laikoma, jog ji lygi 0) ir kiekvienam klientui individualiai nustatyta palūkanų marža.

 

· Kredito grąžinimo ir palūkanų mokėjimo būdas – anuiteto arba linijinis metodas.

 

· Sudarant kredito sutartį reikės sumokėti sutarties sudarymo mokestį. Taip pat patirsite papildomų išlaidų (turto draudimo ir vertinimo išlaidos, hipotekos sutarties tvirtinimo ir sudarymo mokesčiai, kt.).

· Kredito grąžinimo atidėjimas – galimybė atidėti kredito grąžinimą iki 12 mėn. Kredito grąžinimo atidėjimo laikotarpiu mokėsite tik kredito palūkanas  

Daugiau informacijos apie reikalingus pateikti dokumentus, sąlygas ir standartinę informaciją apie kredito sutartį  gausite unijos Klientų aptarnavimo skyriuje (tel.  85 205 5241).

Paskolos ir laidavimo paraiškas rasite čia:

 

Prieš apsisprendžiant dėl paskolos ir jos dydžio rekomenduojame atidžiai įvertinti asmenines ir/ar šeimos finansines galimybes. Rekomenduojama, kad visoms Jūsų (šeimos) turimų finansinių įsipareigojimų mėnesio įmokoms skirtumėte ne daugiau kaip 30-40 % pajamų per mėnesį.

 

Tipinis pavyzdys

Imant 150 000 EUR būsto kreditą 30 m. laikotarpiui su taikoma fiksuota 5  % metine palūkanų norma, kai sutarties sudarymo mokestis 1%, bendra kredito kainos metinė norma būtų 5,03 %, bendra kredito gavėjo mokama suma – 291 382,80 EUR, o kiekvieno mėnesio anuiteto metodo įmoka būtų 805,23 EUR.

Bendros kredito kainos metinė norma, bendra kredito gavėjo mokama suma, bendras kredito įmokų skaičius ir įmokos suma apskaičiuoti laikantis prielaidų, kad kredito sutartis galios terminą lygų kredito sutarties trukmei, visa kredito suma išmokama sutarties pasirašymo dieną, šalys tinkamai vykdys visus savo įsipareigojimus, kintama palūkanų norma, įkainių dydis ir kitos išlaidos išliks tokios pat kaip ir kredito sutarties sudarymo metu ir bus toliau taikomos iki kredito sutarties pabaigos. Papildomai klientas patirs turto draudimo ir vertinimo išlaidas, kurios priklauso nuo įkeičiamo turto individualių savybių ir todėl nėra įskaičiuotos į bendrą kredito kainą aukščiau nurodytame pavyzdyje.

 

Daugiau informacijos apie reikalingus pateikti dokumentus bei sąlygas teiraukitės kredito unijos klientų aptarnavimo skyriuose (tel.  205 5241).